U hebt geen uitgaven op uw boekenplankje of u bent niet ingelogd.
										
									
								
									 
								
							 
						 
					 
					
				 
			 
			
				
				
					
						
						
						
							
						
						
						
							
								
								
								
									
									
    
        Basisboek literatuur
    
        Medium :
        Boek
    
        Omvang :
        256 pagina’s
    
        Publicatiedatum :
        05 juni 2009
    
        In Yindo sinds :
        24 februari 2012
    
        Omschrijving
    
        Hoe analyseer je een gedicht of een verhaal? In het Basisboek literatuur wordt aan de hand van concrete verhalen en gedichten getoond hoe men de theorie in de praktijk brengt. Daarnaast geeft dit boek een uitgebreide lijst met vele voorbeelden van literaire termen. Ook wordt ingegaan op de inhoud van een recensie en de argumentatie die daarbij hoort. Tenslotte krijgt ook de didactische invulling van literatuuronderwijs in het voortgezet onderwijs ruim aandacht.
Het Basisboek literatuur is bedoeld voor studenten in het HBO én voor leerlingen in de bovenbouw van het voortgezet onderwijs die meer kennis van de literatuur willen dan de doorsnee literatuurmethode aanbiedt. Voor docenten is het boek een welkom naslagwerk.
Juist in een tijd waarin het literatuuronderwijs een steeds marginalere rol toebedeeld krijgt in het onderwijs, is een goed basisboek literatuur noodzakelijk. 
    
    
    
    
    
    
 
								 
								
									
									Complete inhoudsopgave van deze uitgave
									
										
											
											
											Inhoudsopgave wordt opgehaald... 
									 
								 
								
									
									
	
    
    Coen Peppelenbos
    
    Coen Peppelenbos is 4 oktober 1964, te Raalte geboren. Hij is hoofdredacteur van het literaire blad Tzum. Hij schreef, samen met Doeke Sijens, Tavenier en Harde actie en stelde diverse poëtische rondwandelingen samen.
    
        
 
     
     
    Corrie Joosten
    
    Corrie Joosten groeide op in Gorkum (Gorinchem). HBO-docente en geeft het liefst les in de middeleeuwse letterkunde. Schreef mee aan en deed redactiewerk voor de literatuurmethode Metropool (Wolters-Noordhoff). Debuteerde met proza in Tzum. Is daarnaast boerin.
    
        
 
     
     
    Joke van Balen
    
    Joke van Balen werkte in het voortgezet onderwijs en is nu docent aan de lerarenopleiding Nederlands van de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden.
    
        
 
     
     
 
								 
								
									
									Informatie over de uitgever
									
    
    Uitgeverij kleine Uil is in 2000 opgericht om het tijdschrift Tzum te gaan uitgeven. 
Inmiddels begint zich een stevig fonds af te tekenen met poëzie, romans en boeken over kunst en cultuur en daarnaast hebben we een aantal prachtige streektaaluitgaven gerealiseerd.
Uitgeverij kleine Uil is een onafhankelijke uitgeverij met een eigenzinnig fonds.
    
    Alle Yindo-titels van Uitgeverij kleine Uil
								 
								
								
							 
						 
						
						
						
						
						
						
						
						
							
							
	
								
									Op boekenplank?
Om deze uitgave op uw boekenplank te plaatsen, moet u zijn ingelogd.
 
Na aanmelding:
Na aanmelden zijn de volgende leenopties voor deze uitgave beschikbaar:
								
							
		- Eén maand op boekenplank - € 5,00 
 - Permanent op boekenplank - € 20,00 
 
	
 
							
							
							
								Basisboek literatuur