U hebt geen uitgaven op uw boekenplankje of u bent niet ingelogd.
Inleiding tot de Latijnse Syntaxis
Medium :
Boek
Omvang :
176 pagina’s
Publicatiedatum :
11 februari 2010
In Yindo sinds :
15 augustus 2011
Omschrijving
"Inleiding tot de Latijnse syntaxis is een beknopt, op moderne wetenschappelijke inzichten gebaseerd overzicht van de Latijnse syntaxis, opgezet als cursusboek. Op een heldere manier worden aan de hand van aansprekende voorbeelden de belangrijkste kenmerken van de Latijnse zinsgrammatica behandeld. Hierbij ligt de nadruk meer op het verwerven van inzicht in het taalsysteem als geheel, dan op het aanleren van losse taalfeiten. Ook de tekstgrammatica komtin een apart hoofdstuk aan bod, waarmee het boek aansluit bij de toenemende aandacht in het middelbaar onderwijs voor het aanleren van vertaalstrategieën. Inleiding tot de Latijnse syntaxis gaat vergezeld van een ""http:||www.aup.nl|do.php?a=show_visitor_book&isbn=9789053569511"">apart deel met gevarieerd oefenmateriaal, dat geheel gebaseerd is op authentieke Latijnse zinnen en tekstfragmenten. Hier kan de gebruiker niet alleen kennis maar vooral ook inzicht toetsen. De bekende vertaler van Latijnse poëzie Piet Schrijvers verzorgde voor dit deel een aantal vertalingen,waaronder een integrale nieuwe vertaling van Cicero's pleitrede voor Archias. Deze uitdagende cursus is ontwikkeld in de praktijk van het universitair onderwijs Latijn,waar hij door docenten en studenten al een aantal jaren enthousiast wordt gebruikt. Beide delen zijn ook geschikt voor ieder die zijn kennis van het Latijn wil actualiseren of uitbreiden. Voor docenten Latijn in het middelbaar onderwijs biedt het geheel een toegankelijke wetenschappelijke achtergrond bij de gangbare lesmethodes."
Lezers van deze uitgave lezen ook...
Voor deze uitgave zijn geen gerelateerde titels gevonden...
Meer boeken uit de serie
“Amsterdam University Press”
Deze serie bevat nog geen andere boeken...
Complete inhoudsopgave van deze uitgave
Inhoudsopgave wordt opgehaald...
Caroline Kroon
Caroline Kroon is hoogleraar Latijnse Taal- en Letterkunde aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Zij verzorgde het tekstboek.;Het oefenmateriaal is van de hand van Mieke Koenen, die als universitair docent Latijn werkzaam is bij de Vrije Universiteit.
Meer boeken van
Caroline Kroon
Geen andere boeken gevonden...
Alle uitgaven van Caroline Kroon.
Informatie over de uitgever
Amsterdam University Press (AUP) werd in 1992 door de Universiteit van Amsterdam opgericht naar Angelsaksisch model. Deze jonge, snelgroeiende uitgeverij heeft inmiddels een fondslijst opgebouwd met ruim 600 titels. De wetenschappelijke en populair-wetenschappelijke uitgaven van AUP verschijnen in het Nederlands of Engels en behandelen onderwerpen op het gebied van de geesteswetenschappen (taal en letteren, geschiedenis, filmstudies, kunst) en sociale wetenschappen (sociologie, politicologie, beleidswetenschappen).
http://www.aup.nl
Alle Yindo-titels van Amsterdam University Press
Deze uitgave kan niet worden geleend in Yindo (isAvailable==false). Mogelijk heeft de uitgever hier geen toestemming voor gegeven.
Inleiding tot de Latijnse Syntaxis